Terug

Aalst Carnaval 2026 - Stoetthema AKV Oeverboeft: 'Ier trekke’men de loin!'

06 februari 2026 09:20
Aalst Carnaval 2026 - Stoetthema AKV Oeverboeft: 'Ier trekke’men de loin!'
'Ier trekke’men de loin!'
Op weg naar Aalst Carnaval 'editie 2026' geven wij alle stoetthema's prijs!

Wat beelden de groepen uit in de 96e stoet?
Waarom kozen ze het thema?
Wat houdt het in?
Daarbovenop krijg je een interview & een blik 'achter de schermen' ...
Vandaag aandacht voor Kleine Groep AKV Oeverboeft!
Daan & 'De Krol':
"Met ‘Ier trekke’men de loin!’ is het opnieuw vrouwen aan de macht bij Oeverboeft!

Nadat ze ons in 2016 leerden stikken, gaan ze dit jaar op hun strepen staan en de mannen in het gareel houden.

Iedere week is er wel een vrouw haar man uit de hallen komen sleuren omdat er thuis nog voldoende jobkes waren die gedaan moesten worden, denk maar aan de afwas, vuilbakken buitenzetten, wassen en strijken…

Wij, de mannen, leefden de afgelopen maanden zowat in een dictatuur! (dat blijft hier toch anoniem hé
😉)."
Daan & 'De Krol':
"De basis van het thema ligt bij een andere groep die enkele jaren geleden iets specifiek bracht en dat bij één van onze leden toch is blijven hangen, allez, liggen eigenlijk 😉

Met dit idee zijn we naar jaarlijkse gewoonte richting Herent getrokken!
Samen met Bram De Baere finetunen we het onderwerp, om zo tot één geheel te komen.

Nadat Bram zijn magie over het thema heen heeft laten dwarrelen, gaan we aan de slag met de tekening voor kostuum en wagen."
Daan & 'De Krol':
"Nog voor de grote vakantie willen we de stoffen van het proefkostuum gekozen en besteld hebben, zodat we na de zomer kunnen starten.

Wanneer het proefkostuum (wat dit jaar prachtig was!) door de groep goed wordt bevonden, kunnen we écht beginnen.
Accessoires, stikwerk, schmink, elk detail moet kloppen bij Oeverboeft!

Naar goeie gewoonte laat de opbouw van de wagen langer op zich wachten.
Met ons thema ‘Oilsjt werd wildj’ van vorig jaar, was de wagen rond september '25 afgebroken."
Daan & 'De Krol':
"Beesten blijven gegeerd, binnen en buiten Aalst! 😉

Dit jaar zijn we wat later in gang geschoten.
Pas eind oktober/begin november zag je beweging in de hallen én in de 2e hangar.

Net zoals bij het kostuum, proberen we zoveel mogelijk werk door de eigen leden te laten uitvoeren.
Een echte taakverdeling bij ons is er niet.

We verwachten wel dat iedereen zijn/haar steentje bijdraagt, maar of het nu aan de wagen of kostuum is, dat bepaal je zelf."
Daan & 'De Krol':
"Je merkt wel dat elk jaar dezelfde teams gevormd worden, wat er ook voor zorgt dat er een zekere expertise groeit.

We zijn ongelofelijk trots om iets te creëren met onze eigen mensen!
Een bewuste keuze, om op die manier ideeën ook zelf vorm te kunnen geven.

Van isomo snijden tot stikwerk, van sociale media tot zelfs het schrijven van ons eigen stoetliedje!"
Daan & 'De Krol':
"Activitoiten?

Ieder jaar hebben we vaste activtiteiten: Brochttenfestijn, Spaghettifestijn en Koekenverkoop.
Alleen, doordat carnaval 2025 begin maart viel, lag dat extreem dicht tegen de Brochettenslag, waardoor we besloten om het dit jaar te laten passeren.

Een activiteit minder, zorgt natuurlijk meteen voor kopzorgen bij de schatbewaarder.
😉
Doordat we dit jaar gestart zijn met het helpen bij Oilsjt@work, hebben we hier goed op kunnen anticiperen!

Oilsjt@work willen we vanaf nu standaard meenemen, omdat het altijd tof werk is en voor iedereen toegankelijk!"
Daan & 'De Krol':
"Door het 'gemis' van het Brochettenfestijn hebben, staken we als groep extra onze schouders om het Spaghettifestijn tot een groot succes te maken!
De koekenverkoop liep ook vlot!

Onze ambitie dit jaar, is de stoet met alles en iedereen eens volledig uit te rijden vanuit het A-gedeelte…
😉

Voor échte verwachtingen, mikken we toch graag op een Top-10-klassering.
Dat hebben we sinds 2017 kunnen bemachtigen, dus een verlenging zou mooi zijn!

Natuurlijk zien we ook dat er meerdere groepen stevig groeien en ook hun plekje binnen die Top-10 willen bemachtigen!
Het wordt nog spannend!"
Daan & 'De Krol':
Je kan maar op één manier zo’n zootje ongeregeld (grapje hé) jaar na jaar bij elkaar houden ...
Dat is wanneer er een goede leider vooraan staat: onze voorzitter David!

Sinds het bestaan van Oeverboeft, zowel los als vast, staat David al aan het roer.

We zeggen het niet genoeg, maar bij deze: 'Merci, veirzitter, merci!'
En de sfeer, die is natuurlijk ook belangrijk…
😉

Met onze pompier staan we ondertussen al enkele jaren op het Vredeplein, de place to be, maar wie wil, mag er uiteraard ook ene drinken op Kaffei, daar ben je vrij in!"
Daan & 'De Krol':
"We hebben er al enkele jaren 'bijna' gestaan, maar toch eens met de volledige groep naar de feestzaal van ’t stadhuis gevraagd worden op carnavalsmaandag, dat zou echt de top zijn!

Het voornaamste is natuurlijk dat de sfeer binnen de groep behouden blijft én dat we samen aan één geheel werken, waar we trots op zijn.

Als het volk langs de kant applaus geeft wanneer we passeren, dan weten we dat ook 'Hier trekkemen de loin!' in de kronieken van deze groep een mooi plaatsje verdient!

Groeten van AKV Oeverboeft!"
Stoetliedje
Laatste 5 stoeten
-> Volledige geschiedenis: KLIK

Carnaval 2025: 'Oilsjt werd wildj!'
Carnaval 2024: 'De 4 Seizoenen'
Carnaval 2023: 'Oilsjt, E Schot In De Roeis!'
Carnaval 2020: 'De Flora doet de boeken toe, woor goon weir nâ nortoe?'
Carnaval 2019: 'Oilsjt Ajoin!'
Reportage: ©Carnavalaalstkoentje i.s.m. ©AjoinPedia & AKV Oeverboeft
Foto's: ©AjoinPedia, ©Carnavalaalstkoentje, ©Cris De Wolf, ©Patrick De Boeck, ©Bjorn Van Ryckeghem & ©AKV Oeverboeft!